Õhukesed kunstitahvlid sobivad ideaalselt nt (Cricuti) paberikunsti või graveerimiskunsti jaoks! Samas võib neid kasutada ka niisama kodu sisutuselementidena!


Sorteeri:
Otsing:
-9%
Puidust jänes jänesed toorik bunny wood base diy
Kunstitahvel "Jänesed", ca 19 x 20 x 1,6 cm
Lisa ostukorvi
10,95 € 9,95 €
Soodus
8cm värviline mdf puit toorik dekoratsioon diy
Õhuke värviline toorik, ca 8 x 8 x 0,5cm
Vaata lähemalt
2,95 €3,95 € 1,55 €2,55 €
Soodus
6cm graveerimiskunst omapärane kingitus diy
Cricut paberikunsti alus, ca 6 x 6 x 0,5cm
Vaata lähemalt
1,95 €2,95 € 0,95 €1,95 €
Soodus
4cm kunstitoorik keychain võtmehoidja hobi diy

🎨🧵🔨 Kunstitahvlite tarvikud ja töötlemiseks vajaliku leiad siit:

Sorteeri:
Otsing:

💥 Õhukesed kunstitahvlid sobivad ideaalselt nt (Cricuti) paberikunsti või graveerimiskunsti jaoks! Samas võib neid kasutada ka niisama kodu sisutuselementidena!

Neist saab meisterdada nt ukse tervitussilte, pühadekaunistusi, lastetuppa nimesilte, beebi esimeste kuude fotoaksessuaare, unikaalseid ehteid, võtmehoidjaid jpm.

💥 Saad kunstitahvleid kaunistada vinüülkleebistega, kleepsudega, paberiga, lilledega, valgustitega ja palju muuga. Valiku dekoratsioonidest leiad ka SIIT!

Meisterda oma koju omapärane kaunistus või unikaalne kingitus lähedasele!
Vali oma lemmik kujund ja värv ning tee oma mõte teoks! :)

💥 Kuidas oma niidikunsti tööd praktilisemaks muuta ?

1) Lisa oma tööle peegel ja riputuskonksud võtmetele ning riputa töö esikusse! 🔑
2) Lisa tööle valgustus ja kasuta teost öölambina (miks mitte ka lastetoas)! 💡
3) Lõksude kasutamisel saad töö muuta ka unikaalseks fotoraamiks! 📌 📷
4) Kinnita niidi alla mälestusesemeid (nt reisilt kogutud kive)! 🏝
5) Kinnita niidi alla asju, mida sa kogud (nt pudelikorgid)! 🍾
6) Lisa peegel ja riputuskonksud ehetele ning riputa töö buduaari! 🎀💍
7) Lisa riputuskonksud auhindade (nt medalite) hoiustamiseks! 🏆🥇
8) Ära riputa tööd seina vaid aseta lauale ja kasuta nt LED küünlaalusena! 🕯️
9) Lisage oma tööle kolmemõõtmelisus: lisa tööle lilli, pärlid või kivikesi. 🌺


💥 Kuidas puitu ja mdf-plaati töödelda - kas värvida, vahatada, õlitada või lakkida?

Kunstitahvlit saab lakkida, vahatada või õlitada vastavalt soovile ja kasutuseesmärgile.
Lakkimine, vahatamine ja õlitamine on kõik erinevad viisid, kuidas kaitsta ja säilitada puitu või mdf-plaati ning anda sellele soovitud välimus.

Lakkimine annab tahvlile läikiva kaitsekihi, mis vähendab niiskuse ja mustuse kahjustavat mõju.
Lakkide hulgast saab valida nii läikiva kui ka mati lõpptulemuse.

Vahatamine annab sooja ja naturaalse väljanägemise. Vaha katab kunstitahvlit õhukese kihina ja annab sellele kerge läike. Vaha kaitseb tahvlit veekahjustuste ja kriimustuste eest, kuid ei ole nii vastupidav kui lakk.

Õlitamine annab tahvlile aga mati või siidise väljanägemise ja kaitse niiskuse ja mustuse eest. Erinevalt lakkidest ja vahadest ei moodusta õli puidule kilet. Selle asemel imendub õli puidu pooridesse ja annab sellele loomuliku väljanägemise.

Enne töötlemist tuleb kindlasti kunstitahvel korralikult lihvida ja eemaldada lihvimistolm. Samuti tuleb jälgida, et töödeldav pind oleks puhas ja kuiv!  

Rohkem infot mdf-kunstitahvli töötlemise kohta leiad SIIT.

Liimpuitkilbist kunstitahvlit saad ka rvida vastavalt oma soovile! Kui soovid, võid kasutada kunstitahvli värvimiseks sama värvi, mida on värvitud sinu kodu seinad või mööbel- siis saad saavutada tõeliselt harmoonilise terviku. Kasuta sobivat pintslit või rullikut, et värvi ühtlaselt jaotada. Kui soovid värvida kunstitahvlit koos naeltega, kasuta spreivärvi!

Enne värvimist lihvi pind kergelt liivapaberiga, et eemaldada võimalikud ebatasasused ja tagada parem nakkevõime. Soovi korral võid pärast värvimist katta kunstitahvli lakiga, et kaitsta seda kriimustuste ja mustuse eest ning pikendada selle eluiga.


💥
Abiks valimisel - KUJUNDITE TÄHENDUSI FENG SHUI JÄRGI: 

🔵 Ring  - sümboliseerib feng shuis lõpmatust, terviklikkust, tsüklilist liikumist ja harmooniat. Ringil pole algust ega lõppu, mis teeb sellest igaviku ja lõpmatuse sümboli. Ringi kujundust võib kasutada erinevates ruumides, et edendada voolavust ja harmooniat ning aidata tasakaalustada ruumi energiat. Ringi kujundit võib kasutada erinevates tubades, kuid see sobib eriti hästi ruumidesse, kus soovitakse edendada rahu ja lõõgastust. Näiteks võib ringikujulist kunstitahvlit kasutada magamistoas, et edendada rahulikku uneatmosfääri.

🔺 Kolmnurk - tähistab püramiidi, suurt kindlust, püsivust, jõudu ja vastupidavust. Kolmnurk sümboliseerib üldiselt tuleelementi. Tuleelement esindab kirge, energiat ja muutust. Kolmnurka saab kasutada ruumis tuleelemendi aktiveerimiseks , mis võib suurendada aktiivsust, motivatsiooni ja loovust. Näiteks võib kolmnurkset kujundust kasutada kontoris või tööruumis, et ergutada ideede teket ja loomingulisust. Samuti võib kolmnurka kasutada lastetoas, et edendada laste energia ja loovuse taset. 

Kuusnurk - päritolu seostatakse sageli mesilaste kärjega. Mesilaste kärjed on tuntud oma kuusnurkse kujundi poolest ning nende täiuslik geomeetria on olnud imetlusväärne juba tuhandeid aastaid. Kuusnurkne kärjekujundus võimaldab mesilastel kasutada ruumi tõhusamalt, vähendades vahaseinte hulka, mille ehitamine nõuaks rohkem energiat ja ressursse. Feng shui järgi aitab kuusnurk edendada tugevust, stabiilsust, kaitset ning tasakaalustada energiat nii ruumides kui ka inimeste elus.  Näiteks võib kuusnurkset kunstitahvlit kasutada kontoris või tööruumis, et ergutada produktiivsust ja edendada tegevust. Samuti võib kuusnurka kasutada spordi- või treeningtoas, kus soovitakse ergutada füüsilist aktiivsust.  

Ruut - tugev ja kindel, muutumatu ja püsiv. Ruut esindab kindlaid aluseid, mis on rajatud korra, struktuuri ja stabiilsuse põhimõttele. Ruut võib aidata tasakaalustada energiat. Näiteks võib ruudu kujundit kasutada kodukontoris, et edendada kindlustunnet ja stabiilsust töökeskkonnas. Samuti võib ruut olla kasulik magamistoas, kus see võib aidata edendada rahulikku ja stabiilset und.  Feng shuis soovitab ruutu kasutada ka raha ja külluse tõmbamiseks. Ruudukujuline esemed nagu näiteks rahakarp, võivad aidata kaasa rahalise külluse tekitamisele ning parandada majanduslikku olukorda.

Süda - armastuse sümbol, mida tuntakse üle kogu maailma. Kas soovid armastust, ootad seda juurde või tahad hoopis armastust paremini või rohkem väljendada? Süda on sümbol, mida on läbi aegade seostatud armastuse, emotsioonide ja vaimse ning füüsilise tervisega. Feng shuis esindab süda armastust, kiindumust ja heasoovlikkust ning on seotud ka suhete, abielu ja perekonnaga. Süda on seotud ka rõõmu ja õnne tundega ning feng shuis võib südame sümbolit kasutada, et tuua positiivset energiat ja harmooniat oma kodu või tööruumi. Südame sümbolit võib kasutada magamistoas, et edendada armastust ja romantikat suhtes. Samuti võib südame kujundit kasutada elutoas või teistes ruumides, kus soovitakse luua rõõmsat ja harmoonilist õhkkonda.

Täht - jõu ja energia märk.  Feng shui õpetuse järgi võib täht sümboliseerida mitmeid erinevaid energiavälju. Esiteks, täht võib sümboliseerida karjääri energiat ning seetõttu võib selle paigutamine töölauale või kontorisse aidata edendada karjääri või luua tugevamat positsiooni tööl. Teiseks, tähtedel on feng shuis tähendus edu ja õnne sümbolina ning nende kujutised võivad olla kasulikud kodus või kontoris, kus soovitakse tõsta energia taset ja luua positiivset õhkkonda. Kolmandaks, täht võib sümboliseerida vaimset energiat ja taevast ning nende kujutised võivad aidata luua ühendust oma sisemise tarkuse ja kõrgema minaga ning suurendada vaimset teadlikkust. Ning neljandaks, mõnel juhul võib täht sümboliseerida ka armastuse ja romantika energiat, näiteks paarisuhte tsoonis kodus, et tõsta armastuse ja kirglikkuse energiat. 

NB! Feng shui praktikas on oluline leida tasakaal ja mitte üle kasutada ühtegi sümbolit.  Kõiki kujundeid tuleb kasutada mõõdukalt, et tagada ruumis  ja inimeste eludes harmooniline energiavool!


💥 Erinevad värvid võivad samuti sümboliseerida erinevaid tähendusi ja emotsioone. 

Siin on mõned näited:

  • Punane: sageli seostatakse punast armastuse ja kirglikkusega, kuid ka ohuga.
  • Sinine: sümboliseerib sageli rahu, usaldusväärsust, stabiilsust, kurbust või külmust.
  • Kollane: seostatakse tavaliselt päikesepaiste, rõõmu, õnne, optimismiga.
  • Roheline: sümboliseerib sageli loodust, rahu, kasvu, rikkust, kuid ka kadedust.
  • Must: sageli seostatakse musta elegantsi või sügavusega, kuid samas surmaga.
  • Valge: sümboliseerib sageli puhtust, rahu, tühjust, selgust.
  • Oranž: sümboliseerib sageli energiat, rõõmu, soojust või rahvapärasust.
  • Hall: seostatakse ratsionaalsust, turvalisust, ametlikkust, tagasihoidlikkust kui ka kurbust.

NB! Need on vaid mõned võimalikud tähendused, mida värvid võivad sümboliseerida. Värvi tähendused võivad erineda ka kultuuriti ja sõltuda sellest, kuidas värvi kasutatakse.