Sorteeri:
Otsing:

Millised näevad välja string art A4 šabloonid ?

Saad valida, kas soovid A4 suuruses šabloone digitaalselt või paberil.
Vaata näidispilte siit:

String art on suurepärane võimalus luua kauneid ja lõbusaid kaunistusi lastetuppa!

Kuidas saab teha string art kaunistusi lastetuppa? 

Loomad: 

Saad luua lõngast või niidist erinevaid loomade kujutisi, näiteks karusid, liblikaid või kasse. Kasuta erinevaid värve, et muuta need lõbusaks ja silmapaistvaks.

Tähed ja numbrid: 

String art tehnikas saab teha ka tähti või numbreid, mis aitavad lastel neid õppida. Kasuta erinevaid värve ja mustrilisi mustreid, et muuta need õppimise protsessi kaasahaaravaks ja visuaalselt atraktiivseks.

Naljakad väljendid ja sõnad: 

Kasuta string arti, et moodustada naljakaid sõnu, väljendeid või tsitaate, mis lisavad lastetoale positiivset ja mängulist meeleolu. 

Laste lemmiktegelased: 

Näiteks kui lastel on lemmik multikategelased, võid luua string artis nende kujutisi. Valmista äratuntav ja armas kujund, mis rõõmustab last.

Värvilised või just ainult must-valged mustrid: 

Loo lastetoas mängulisi ja elavaid string arti mustreid, kasutades erinevaid värve ja kujundeid. Võid põimida lõnga risti ja diagonaalselt, et luua mustriline disain, mis muudab seina värvikaks ja rõõmsaks. Kui soovid võid kasutada aga just vaid must-valgeid värve, et tagada lapsele rahulik keskkond.

Muuda kunstiteos ka praktiliseks:

Lisa kunstiteosele nt riputuskonksud või peegel, et muuta teos ka praktiliseks. Riputuskonksudele saate kinnitada näiteks ehteid või medaleid. Peeglina võib lastetoas kasutada ohutut akrüülpeeglit.


String art ja Montessori õpetus

Suuremad lapsed saad kaasata ka kunsti loomise protsessi!

Lase neil valida värve ja kujundeid ning aidata lõnga põimida. See annab neile võimaluse väljendada oma loovust ja tunda uhkust oma osaluse üle lastetoa kaunistamisel!

Iseseisvus:
Lase lastel osaleda string arti protsessis. Näiteks lase lapsel ise valida värvid, mustrid ja kujundid ning põimida lõnga või niiti vastavalt oma eelistustele.

Sõrmeosavus:
String arti tehes kasutavad lapsed oma sõrmede osavust ja peenmotoorikat. See aitab neil arendada käe-silma koordinatsiooni ja peenmotoorikat, mis on Montessori õpetuse olulised osad. Lapsed saavad lõnga ümber naelte põimides arendada oma osavust ja kontrolli.

Kujundite õppimine:
String art võimaldab lastel õppida erinevaid kujundeid. Lapsed saavad põimida lõnga ümber naelte, mis on paigutatud erinevatesse kujunditesse, nagu ringid, ruudud, kolmnurgad jne. See võimaldab lastel visuaalselt tunnetada ja mõista erinevaid kujundeid.

Värvid ja muster:
String art annab lastele võimaluse õppida värve ja mustreid. Nad saavad valida erinevaid värve ja luua oma kunstiteoseid, kasutades erinevaid värvikombinatsioone ja mustreid. See arendab nende värvi taju ja loovust.

Isiklik väljendus:
String art võimaldab lastel väljendada oma isiklikku loovust ja stiili. Nad saavad valida kujundeid, värve ja mustreid vastavalt oma eelistustele ning luua ainulaadseid kunstiteoseid, mis väljendavad nende individuaalsust.

Milline võiks String arti töö Montessori õpetuse kontekstis olla?

Siin on mõned ideed:

  1. Geomeetrilised kujundid: Montessori õpetus rõhutab geomeetriliste kujundite õppimist. String arti abil saate luua erinevaid geomeetrilisi kujundeid nagu ringid, ruudud, kolmnurgad, ristkülikud jne. See aitab lastel visuaalselt tunnetada ja mõista erinevaid kujundeid.

  2. Loomad ja taimed: Montessori õpetus propageerib looduse ja loomade mõistmist. String arti kaudu saate kujutada loomi, nagu kassid, koerad, liblikad või linnud. Samuti saate luua taimi ja lilli, mis toetavad looduse tundmaõppimist.

  3. Tähed ja numbrid: Montessori õpetuses õpetatakse lastele tähti ja numbreid praktiliste meetodite abil. String arti abil saate luua tähti ja numbreid, võimaldades lastel visuaalselt ja käeliselt õppida tähtede ja numbrite kujundeid.

  4. Maailma kaart: Montessori õpetus hõlmab ka maailma ja geograafia õppimist. String arti abil saate luua terve maailma, kontinendi või Eesti kaardi. 

  5. Abstraktsed mustrid: String art võib olla ka abstraktne ja mittemääratletud kujundite segu. Montessori õpetus julgustab laste loomingulist väljendust ja isiklikku tõlgendust. Lase lastel valida oma mustrid ja kujundid, pakkudes neile vabadust väljendada oma loovust.

Oluline on valida kujundeid, mis vastavad lapse huvidele ja arengutasemele! 

Lapse kaasamine protsessi, valides värve, kujundeid ja mustriteid, aitab tugevdada nende enesekindlust ja loovust. Samuti saate lastega koos uurida erinevaid teemasid ja kujundeid!