DIY: Kunstitahvlite töötlemine


MDF kunstitahvli näol on tegemist siseruumides kasutamiseks mõeldud spetsiaalsete omadustega läbinisti värvitud puitkiudplaat.  

💥 NB! Kunstitahvlite valiku leiad SIIT!

  • MDF kunstitahvel on keskkonnasõbralik, mittemürgiseid materjale ja looduslikke värve kasutades valmistatud väga väikeste heitkogustega (E0) toode. Sisaldab melamiinvaike, mis muudavad tahvlid töökindlamaks ja kergemini tööriistadega töödeldavaks.
  • MDF kunstitahvel koosneb 100% värsketest männikiududest. 
  • Läbinisti värvitud: Kunstitahvel on läbinisti värvitud, mis tagab selle suurema vastupidavuse ja välimuse säilimise ka rasketes oludes, kus värvitud või lamineeritud pinnad võivad kergesti laguneda, kriimustuda või kilde eraldada.
  • Niiskuskindel: MDF kunstitahvel on tänu selles sisalduvale spetsiaalsele vaigule ning tänu kilpide kompaktsusele märgades siseruumides väga vastupidav. Pind on palju vähem poorne, mis takistab vee ja niiskuse kilpidesse tungimist.  
  • Tööriistasõbralik: MDF kunstitahvli töötlemiseks sobivad kõik puidupõhiste plaatide töötlemiseks mõeldud tööriistad. Tahvlite koostises kasutatud melamiinvaik hõlbustab nende tööriistadega töötlemist ning muudab kilbid vastupidavamaks.
  • Tihedus: MDF kunstitahvel on ühtlasema tihedusega, mis tähendab, et tihendus tahvli keskosas on pinna tihedusega sarnasem kui teiste puitkiudplaatide puhul. See omadus võimaldab tahvleid väga detailselt kolmemõõtmeliselt töödelda ilma, et see vähendaks kunstitahvlite mehaanilisi omadusi.
  • Keskkonnahoidlik: MDF kunstitahvel on keskkonnahoidlik toode, mille valmistamisel on kasutatud mittemürgiseid materjale ning looduslikke värve. FSC sertifikaadiga ja väga madalate heitkogustega, mida tõestavad sertifikaadid CARB ULEF ja E0.

VIIMISTLEMINE

Pinna kaitsmiseks ning värvi vastupidavuse tagamiseks soovitatakse MDF kunstitahvlid viimistleda, kuna pind on poorne ning sellesse võib plekke imenduda. MDF kunstitahvel on läbinisti värvitud, mis muudab viimistlemise protsessi üsna lihtsaks. Pind on kompaktsem kui standardse MDF-plaadi pind ning seega vähem imav ja palju kergemini ning kiiremini viimistletav.  

MDF kunstitahvlite viimistlemiseks sobivad igasugused puidu viimistlemise vahendid (läbipaistvad lakid, õlid, vaha). Huvitavamate esteetiliste lahenduste ja toonide saavutamiseks võib erinevaid viimistlusmeetodeid koos kasutada.

Enne viimistlemist tuleb kilbi pinda ühtlaselt lihvida. Pinda tuleb lihvida järk-järgult, suurendades liivapaberi tera suurust igas faasis 50% võrra. Korrake protsessi erineva liivapaberi tera suurusega vähemalt kaks korda. Enne viimistlusvahendi kasutamist tuleb pinda tolmu eemaldamiseks kuiva lapiga pühkida ning lasta pinnal õhu käes kuivada. Läbipaistva laki kasutamise korral tuleb enne lõpliku viimistluskihi pinnale kandmist hermeetikut kasutada. Liiva tuleb kahe kattekihi pealekandmise vahel lihvida.

Kasutamiseks sobiva laki tüüp sõltub toote kasutusest ning vajalikust vastupidavusest. Nõudlikumate tingimuste korral võivad polüuretaanlakid tagada vastupidavama lahenduse, veepõhised lakid sobivad aga juhul, kui soovite keskkonnasõbralikumat tulemust. Kui kunstitahvel paigaldatakse päikese kätte, tuleks värvi pleekumise eest kaitsmiseks valida suuremat UV-kaitset tagav lakk. Õli või vaha kasutamise korral piisab tavaliselt ühest kattekihist. See lahendus sobib paremini suurema õhuniiskusega kohtadesse.

Väikese valiku kunstitahvli töötlemiseks leiad ka meie e-poest SIIT!

VÄRVITOON

Toote toon võib toormaterjali loomulikest värviomadustest tingituna veidi varieeruda.  

PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE

MDF kunstitahvlite puhastamiseks pihustage tahvlile ettevaatlikult veidi mitteabrasiivset kodumajapidamises kasutatavate puhastustoodet. Seejärel pühkige tahvlit pehme lapiga. Kuivatage tahvel teise pehme lapiga, ärge jätke tahvlitele puhastusvahendi jääke. Pinda võib ka pehme denatureeritud piiritusega niisutatud lapiga ringikujuliste liigutuste abil puhastada ning seejärel vastavalt eespool kirjeldatule kuivatada.  

GARANTII

MDF kunstitahvli kirjeldatud omadustele vastavus on kirjalike juhiste kohase kasutamise korral garanteeritud. Tootele ei anta konkreetset garantiiaega, sest MDF kunstitahvel ei ole valmistoode.

TOOTJA

FORESCOLORi tootja on alates 1976. aastast tegutsev Foresco Co. Ltd.


Alusta ka enda töö loomist! 🎨🧵🔨

💥 Kõik vajaliku, et teha enda unikaalne teos, leiad meie E-POEST SIIT!
💥 Kunstitahvlid leiad SIIT!